Yaşam

yıl sonu performansları ile kursiyerleri sahnede adım adım

Kültür-sanat ve hobi kurslarında her yıl binlerce kişiyi bir araya getiren Bayraklı Belediyesi kursiyerleri, BASAMAK çatısı altında yıl sonu gösterileriyle seyirci karşısına çıktı. Bu kapsamda yıl boyunca çalışmalarını sahnede sergileyen öğrenciler, koro performanslarıyla da beğeni topladı. Farklı branşlardaki gösterilerin hafta boyunca devam edeceği belirtildi. Lider Serdar Sandal, kurslara katılarak gelişimlerine katkı sağlayan 7’den 70’e tüm kursiyerleri tebrik etti.

18 BRANŞTA BİNLERCE EĞİTMEN

Herkes için sanat sloganıyla kültür, sanat ve hobi kurslarını Bayraklı Sanat ve Müzik Akademisi (BASAMAK) çatısı altında toplayan Bayraklı Belediyesi kursiyerleri yıl sonu gösterileriyle beğeni topluyor. Her yıl binlerce kişinin ücretsiz olarak yararlandığı etkinlikler kapsamında 18 branşta kurslar düzenleniyor. Kursiyerler yıl boyunca öğrendiklerini yıl sonu etkinliklerinde de sahneye taşıyor. Bu kapsamda gösterilerin ilk gününde Bayraklı Belediyesi Çocuk Korosu İhsan Alyanak Kültür Merkezi’ndeki performansıyla izleyicilerden tam not aldı. Çocukların hep bir ağızdan söylediği marşlara ve müziğe seyirciler eşlik etti. Konser sonunda kursiyerler ayakta alkışlandı.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN MADDELER

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İzmir’in kalbi Bayraklı’da kültür sanatla iç içe çocuklarımızı yetiştiriyoruz. Bayraklı Belediyesi olarak bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Çocuk koromuza katılarak tüm yıl emek veren, emek veren tüm çocuklarımızı kutluyorum. Bayraklı’yı çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte büyütüyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karacasuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu