Haber

Miraç Kandili’nde İstanbul’daki camilerde depremde hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Miraç Kandili nedeniyle Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için İstanbul’daki camilerde namaz kılındı.

Miraç Kandili, başta Ayasofya-i Kebir Camii-i Şerif, Fatih, Eyüpsultan, Süleymaniye, Sultanahmet, Büyük Çamlıca ve Taksim olmak üzere kentteki tüm camilerde ibadet ve dualarla gerçekleştirildi.

Mirac Kandili Kur’an-ı Kerim ve Mevlit Programı İstanbul Müftüsü tarafından Taksim Camii’nde düzenlendi. Akşam namazının ardından başlayan programda Kur’an-ı Kerim, salavat, mirac ve munacat bahri ile ilahiler söylendi.

Programda konuşan İstanbul İl Müftü Yardımcısı İsa Aktaş, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için dua etti ve miracın değerine vurgu yaptı.

Programın sonunda Beyoğlu İlçe Müftüsü Mehmet İzci, Miraç Kandili ve depremler dolayısıyla hayatını kaybedenler için dualar etti.

Ayasofya-i Kebir Camii-i Şerif’e gelen vatandaşlar namaz kılıp dua ederken, Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Programın sonunda depremde hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Büyük Çamlıca Mescidi’nin dijital mahyasında ise “Miraç Kandilimiz kutlu olsun. Başımız sağolsun” yazılarına yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu