Yaşam

Meşher John Craxton’dan Film Gösterimi: Hayatın Nimetleri

İngiliz ressam ve tasarımcı John Craxton’ın ülkemizdeki ilk standına ev sahipliği yapan Meşher, Tony Britten yönetiminde 15 Haziran Perşembe günü sanatseverlerle buluşuyor. John Craxton: Hediyelerle Dolu Bir Hayat[John Craxton: Hayatın Nimetleri]  filmle buluşuyor.

İstanbul’un önde gelen disiplinler arası sanat mekanı Meşher, İngiliz ressam ve tasarımcı John Craxton’ın hayatını ve eserlerini sunuyor. John Craxton: Işığı Ararken sergisini ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyor. Sanatçının biyografisinin yazarı ve arkadaşı Ian Collinsküratörlüğünü yaptığı stant, 23 Temmuz 2023 tarihine kadar görülebilir.

Sergi paralelinde düzenlenen etkinlikler aylık sinema gösterimleriyle devam ediyor. İlki 8 Nisan 2023’te sinemanın yapımcısı Anwen Hurt’ün katılımıyla, ikincisi ise 25 Mayıs 2023’te Tony Britten yönetmenliğinde yapıldı. John Craxton: Hediyelerle Dolu Bir Hayat [John Craxton: The Blessings of Life] 15 Haziran 2023 Perşembe günü saat 18:00’de yeniden gösterilecek. Ian Collins’in aynı adlı kitabından esinlenen sinema, Craxton’ın sanatına ve hayat dolu karakterine odaklanıyor. 79 dakika uzunluğunda olan film Türkçe altyazılı olarak izlenebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-gediz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu