Haber

Giresun Belediyesi arama kurtarma ekipleri enkaz altında kalan 16 kişiyi kurtardı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, İtfaiye Müdürlüğüne bağlı arama kurtarma ekiplerinin deprem bölgelerindeki enkazdan 16 kişiyi sağ olarak çıkardığını söyledi.

Şenlikoğlu, Kahramanmaraş’ın 11 ili etkileyen “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen deprem bölgelerinde çalışan bir çalışanla Giresun Kalesi Sosyal Tesisleri’nde gündeme geldi.

Şenlikoğlu, belediye olarak depremlerin ardından bölgelere yardım malzemesi ve arama kurtarma ekipleri göndermeye başladıklarını belirterek, “Arkadaşlarımız hava şartlarına rağmen gece gündüz demeden mücadele ettiler. 16 kişiyi enkazdan çıkardılar. Önemli olan şuydu: hayat kurtarmak kolay bir süreç değildi.” söz konusu.

Şenlikoğlu, Giresun Belediyesi’nin 2 kurtarma aracı, 10 kurtarma grubu, 78 işçi ve iş makineleriyle bölgede bulunduğunu belirterek, “Orada şantiye şeklinde bir alan oluşturduk. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz çalışıyor. Yine o bölgede. Fıskiyelerimiz yine çalışıyor. Milletimize ve devletimize teşekkür etmeliyiz.” dedi.

Şenlikoğlu, Giresunluların deprem bölgelerine yardım ulaştırılmasında büyük fedakarlıklar yaptığını belirterek, belediyenin 40 yardım aracını afet bölgesine ulaştırdığını kaydetti.

Başkan Şenlikoğlu, bazı ilçe belediyelerinin de destekleriyle Adıyaman’da 10 bin kişiye sıcak yemek dağıtmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Şenlikoğlu, konuşmasının ardından deprem bölgesinde görev yapan işçiye plaket takdim etti.

yedisuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu