Ekonomi

Erdoğan’dan kabine sonrası açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi.

Ekonomiye ilişkin kapsamlı bir değerlendirmenin yapılacağı öne sürülen toplantının ardından fahiş fiyatlar, enflasyonla mücadele, memur ve emekli maaşlarındaki artış, emeklilik ve faizsiz evlilik kredileri gibi konular ele alındı. Ev kadınlarının tartışılmasının beklendiğini belirten Erdoğan, açıklamasında şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yılını anlam ve önemine yakışan bir törenle kutlayacağız.” “Büyük bir gururla kutladık. Boğaz’da düzenlenen geçit töreninde ülkemizin sanayi alanında ulaştığı seviyeyi bir kez daha görme fırsatı bulduk. TCG Anadolu öncülüğünde 100 savaş gemimizin gerçekleştirdiği geçit töreni hem duygulandırdı hem de duygulandırdı. ve gurur kaynağıdır” dedi.

Milleti dışlayan, milleti olmayan soğuk törenler yerine, Cumhuriyet ruhuna uygun olarak halkla omuz omuza Cumhuriyet’i kutladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyeti tescilli görenlere gösterdik. Mülkiyet, bu tarihi yıldönümünün nasıl algılanması gerekiyor.”

Erdoğan şu noktalara dikkat çekti:

Gazi’nin ‘en büyük eserim’ dediği yatırımları Türkiye Cumhuriyeti’ne kazandırdık. Demokrasimizi tüm kurum ve kurallarıyla kurmak amacıyla Cumhuriyet ile Cumhuriyet arasına çekilen tel örgüleri kaldırmak için gece gündüz çalıştık. Elbette eksiklerimiz, kusurlarımız, tüm çabalarımıza rağmen yapamadıklarımız var. Elini vicdanına koyan herkesin kabul edeceği gerçek şudur: Türkiye Cumhuriyeti 100. yılını kutlarken, her zamankinden daha güçlü, daha özgüvenli ve daha saygındır.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu