Ekonomi

Arbitrum ve Optimism ağlarından depremzedeler için 1 milyon TL bağış toplandı

Deprem bölgesine yardım çalışmaları sürüyor. Kripto para ekosisteminde birçok farklı proje de depremzedeler için Optimism ve Arbitrum gibi ağlarda girişimler başlattı. Bu alanda başlatılan çalışmalardan birinde 1 milyon dolara yakın yardım toplandı.

Connext Network geliştiricileri, geçen hafta Turkey Relief DAO yardım toplamak amacıyla farklı ağlardan yardım toplamak için bir yapı oluşturmuştu. Oluşturulan bu cüzdana, Arbitrum ve iyimserlikÇok değerli bağışlar yapıldı.

Verilere göre 25 binin üzerinde İyimserlik dolar Yaklaşık 15 bin dolar yardım toplanırken, Arbitrum aracılığıyla 15 bin dolar yardım toplandı. Turkey Relief DAO’nun kurucularından Baki Er, kısa süre önce toplanan bu varlıkların Ahbap cüzdanlarına aktarıldığını duyurdu.

Transferin gerçekleştiği Dostlar Derneği, Ethereum Cüzdanında toplanan varlıklar 1.7 milyon doları aştı. Diğer ağlarla birlikte Dude cüzdanlarında toplanan tüm varlıklar 4,9 milyon dolara yaklaştı. Toplanan bu varlıkların gerçek değeri 90 milyon TL’yi bulmak üzere.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu