Haber

Antalya’da 5 yaşındaki çocukların okullaşması hedefine ulaşıldı

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 5 yaş için okul öncesi eğitim hedefinin yüzde 100’e ulaştığını belirtti.

Çalışkan, yaptığı açıklamada, ilçe müdürleri ile gerçekleştirilen planlama toplantılarında Bakanlığın okul öncesi eğitime katkısının değerlendirildiğini belirtti.

Buna çok önem verdiğini hatırlatarak, 5 yaşındaki tüm çocukların okul öncesi eğitim alması için gerekli planlamaları yapmak için çalıştıklarını belirtti.

Tüm ilçelerde okul öncesi bilinçlendirme günleri düzenlediklerini vurgulayan Çalışkan, “Okula kaydı olmayan öğrencilerin velilerini ziyaret ederek okul öncesi eğitimin önemini anlattık. Ulaştığımız her çocuğu okul öncesi kayıtlarımıza aldık. okul eğitim kurumları.” terimini kullandı.

Çalışkan, okul öncesi eğitimin insan hayatında büyük bir değere sahip olduğunu, çocukların öğrenme ve anlam kapasitelerini arttırarak gelişim sürecini hızlandıran, gelecekleri için değerli bir adım olduğunu vurguladı.

Okul öncesi eğitim alan bir çocuğun, okul öncesi eğitim almayan bir çocuğa göre eğitim hayatına daha erken başladığını ve büyük avantaj sağladığını belirten Çalışkan, tüm çocuklara fırsat ve fırsat eşitliği sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Çalışkan, ildeki 104 eğitim yatırımının yüzde 58’inin anaokulu olduğunu belirterek, bu eğitim yatırımlarının en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu