Haber

Suriyeli kadından insanlık örneği: Bulduğu bin 920 doları sahibine teslim etti

Suriyeli kadından insanlık örneği: Bulduğu bin 920 doları sahibine teslim etti

Güngören’de yolda yürüyen Suriyeli kadın, içinde 1.920 dolarla cüzdanını alarak polis merkezine gitti.

Suriyeli kadın cüzdanını polisin ulaştığı adama teslim etti

İSTANBUL Güngören’de sokakta yürüyen Suriyeli kadın, içinde 1.920 dolar (yaklaşık 52 bin lira) bulunan cüzdanı polis merkezine götürdü. Suriyeli bayan cüzdanı polisin ulaştığı adama teslim etti. Cüzdanı bulan Hanadi Alşhassoun, “Emaneti sahibine teslim ettik. Elhamdülillah kimseden para almadık” dedi.

Olay, Pazartesi günü saat 13.00 sıralarında Güngören Soğanlı tramvay durağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yıllar önce Türkiye’ye gelen ve ülkelerindeki iç savaş nedeniyle İstanbul’a yerleşen Hanadi Alşhassoun ve ailesi Güngören’e yerleşti. Burada çalışmaya başlayan hanım ve ailesi, hayatlarını huzur içinde sürdürmeye devam ettiler. Olay günü Hanadi Alshassoun, çocuğuna yiyecek almak için dışarı çıktı. Bayan yolda yürürken yanındaki çocuğun yerde bir cüzdan buldu. Çocuğun elinden hızla cüzdanı alan Suriyeli kadın, içinde 1.920 dolar (yaklaşık 52 bin lira) ve kimlik olduğunu gördü.

Suriyeli bir kadından insanlık örneği

Kısa sürede nefesini kesen Hanadi Alşhassoun, cüzdanı Güngören Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim etti. Daha sonra harekete geçen polis ekipleri cüzdanın sahibi Mustafa Bayram’a ulaşarak onu karakola davet etti. Bir süre sonra gelen adam, Suriyeli Hanadi Alshassoun’un elinden cüzdanı aldı. Hanıma teşekkür eden Bayram, ardından karakoldan ayrıldı. Öte yandan kadının cüzdanı bulduktan sonra emniyete doğru yürüdüğü anlar kameralara yansıdı.

“Türk patronumu aradım karakola teslim ettim”

Olayla ilgili konuşan Suriye asıllı Hanadi Alşhassoun, “Çocuğum cüzdanı bulduktan sonra hemen bana getirdi. İçine baktığımda fazladan biraz para olduğunu gördüm. Kimlik falan da vardı. Cüzdanın sahibini merak ettik. Kimliğini aradık bulamadık. Cüzdanın içindeki numaralara da baktık ama adamı tanıyan kimse yok. Patronum Türk.

“Emaneti sahibine teslim ettik”

Alşhassoun’un eşi, “Çocuğum acıktı. Yiyecek almak için dışarı çıktı. Daha sonra yerde bir cüzdan buldu. Cüzdanı açtığında para olduğunu gördü. Sonra bize getirdi. Dışarı çıktık kimse yoktu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu