Haber

Şırnak’ta şehit olan güvenlik görevlisinin oğlu Barış Encu, babasını anlattı.

Şırnak’ta düzenlenen Eren Ablukası Sonbahar Kış-23 Şehit Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi Harekatı’nda şehit olan köy korucusu Nimet Encu’nun oğlu Barış Encu, “Babam vatanseverdi. Bize de bu yolda öncülük etti” dedi. dedim.

Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Şehit Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi’nin operasyonda şehit olan 3 güvenlik görevlisi babası Nimet Encu (45) Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünde taziyelerini kabul ediyor.

Şehit Encu’nun (19) oğlu Barış Encu, babasının 1994 yılında isteyerek korucu olduğunu ve şehit olduğu operasyona yeni kıyafetleriyle gittiğini söyledi.

Babasının görevinde çok disiplinli olduğunu anlatan Encu, şunları söyledi:

“Çok iyi bir insandı, kimseyi kırmazdı. İrili ufaklı bir adamdı. Babam vatanseverdi. Bunu biz doğduğumuz günden beri babamızdan gördük. Babam hayatı için yaşadı. vatan.O bu yolda yürüdü.Bizi bu yolda yürüttü.Alnımız ak hep vatan.Teşekkürler deriz.Babamın çok sevdiği bir köpeği vardı.Babamın kanı yerde kalmadı.Yüreğim rahattır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür eden Encu, “Bizi yalnız bırakmadılar, desteklerini esirgemediler. Tüm yetkililere teşekkür ediyorum.” dedim.

Şehit Encu’nun amcası Yahya Encu, yeğeniyle birlikte birçok operasyona katıldıklarını belirterek, yeğeninin devletine ve milletine yürekli ve sadık olduğunu söyledi.

Encu, “Kimseye bir karış toprak vermeye niyetimiz yok. Bir Nimet gider, bin Nimet gelir. Ne Nimetler var bu memlekette. Allah askerimizi, polisimizi, korucularımızı mahvetmesin. Kimsenin canı yanmasın.” yerde hiç kan kalmazsa, devlet büyüktür.” dedim.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Encu’nun 22 Ocak’ta şehadet haberini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Soylu yaptığı paylaşımda, “Bugün bir kahraman şehadete gitti. Bir efsaneydi. Efsanesi, cesareti, yüreği, vefası… Kahraman korucumuz, Bestler’de şehit olan Tim Komutanımız Uludereli Nimet Encu. Eren Abluka Güz-Kış-23 Harekâtında Dereler.Rabbimden rahmet dilerim.Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun.” terimleri kullandı.

beyagachaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu