Ekonomi

Şimşek-TÜSİAD zirvesinde neler konuşuldu?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısı öncesi TÜSİAD yönetimiyle görüşmeye geldi.

Bloomberg HT’ye konuşan kaynakların verdiği bilgiye göre TÜSİAD yönetimi, görüşmede Şimşek’e kapsamlı bir sunum yaptı. Sunumda özellikle son dönemde bankacılık sektörüne getirilen düzenlemelere ağırlık verildi. TÜSİAD’ın atılacak normalleşme adımlarına ilişkin önerileri paylaşıldı.

Mehmet Şimşek toplantıda ağırlıklı olarak iş dünyasının görüşlerini dinledi. Düzenlemelerin nasıl tersine çevrilebileceğine dair teknik detayları not aldı.

Özilhan ve Turan görüşmenin verimli geçtiğini belirtti

Toplantı sonrası YİK toplantısında hem TÜSİAD YİK Lideri Tuncay Özilhan hem de TÜSİAD Lideri Orhan Turan toplantıların verimli geçtiğini söyledi.

Özilhan görüşmeyle ilgili olarak, “Bugün TÜSİAD yönetimi olarak Sayın Mehmet Şimşek ile toplantı öncesi görüştük. Ekonomik duruma ilişkin tespit ve önerilerimizi Sayın Bakan ile paylaştık. Açık ve samimi bir görüşme oldu. Makroekonomik istikrara katkı sağlayacak” dedi.

Turan ise, “Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek’in rasyonel siyasete dönüş vurgusunun bu yönde çok değerli bir adım olduğunu düşünüyoruz. hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik ilkeleri doğrultusunda hareket etmek ekonomideki bu sorunun aşılmasına yardımcı olacaktır.Az önce Sayın Bakan ile çok faydalı ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik.Ekonomimiz ile ilgili görüş ve önerilerimizi Sayın Bakanımızla paylaştık.Ekonomimiz çok daha verimli hale geldi. Belli bir noktaya evrildiğini görmek hepimizin ortak arzusudur.”

kavaklidere-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu