Haber

Kılıçdaroğlu: Yalan söylüyorlar milletim

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Size yalan söylüyorlar ey halkım. Kendi beceriksizliklerini size ülkenin talihsiz şansı diye satmaya çalışıyorlar. Bu millet çok yüz karasıdır. ekonomi O, aşağılanmayı hiçbir zaman hak etmemişti. İnsan buraya biraz akıl ve mantıkla asla gelmez. Ekonomiyi uçuracağız, uçuracağız” dedi.

CHP Genel Lideri, Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Twitter hesabından; ekonomik açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“300 DOLARINIZ VARSA YATIRIM İÇİN NEBATİ’YE VERİR MİSİNİZ”

“Gelelim 300 milyar dolar saf paraya. Kendi beceriksizlikleriyle insanımızın olmayacağına bizi inandırmaya çalışıyorlar. Bırakın 300 milyar doları, 300 dolarınız olsa yatırıma verir miydiniz? Nabati’de Nasıl olsun Allah aşkına Rakamları göstereyim Vietnam 2022’de 27.2 Milyar Dolar doğrudan yatırım çekti Vietnam’ın Gayri Safi Hasılası 410 Milyar Dolar Çektiği yatırım gelirin yüzde 6.6’sı. Bize bire bir oranlayın, yılda yaklaşık 60 Milyar, 5 yılda 300 milyar.

“HALKIM SİZE YALAN SÖYLÜYORLAR. BU MİLLET BÖYLE BİR EKONOMİK UTANCI HAK ETMEZ”

Sana saçmalıyorlar, halkım. Kendi beceriksizliklerini ülkenin talihsizliği diye size satmaya çalışıyorlar. Bu insanlar böyle bir ekonomik rezaleti asla hak etmemişlerdir. İnsan buraya biraz akıl ve mantıkla asla gelmez. Ekonomiyi uçuracağız, uçuracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu