Haber

İstifanın perdesi aralandı! Ağıralioğlu, başkan yardımcılığı talebi reddedilince istifa etti.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine 45 gün kala Ankara’nın kulisleri yine çok hareketliydi. Dün akşam kameraların karşısına çıkan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa ettiğini açıklayarak süreçler hakkında detaylı bilgi verdi.

“UYGULAMAYI KABUL ETMEDİĞİMİ İFADE ETTİM”

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP’nin yansımaları nedeniyle bu kararı aldığını belirten Yavuz Ağıralioğlu, yaptığı açıklamada, “Partim ve partimin mensubu olduğu bu pakt içindeki durumum bana yük olmaya başladı. İstifam böyle bir duygu içeriyor Cumhurbaşkanlığı ortak adaylık vasiyetnamesini imzalamadım Partimin oldubitti ile karşı karşıya kalmasına ve 3-5 günde emeklerin boşa gitmesine itiraz ettim. dayatma kabul edilemez.Adaylığa başvurmadım.Benim için faziletli olan buydu.Onun mutabık kaldığı siyasi tabanın gölgesi oldum.

“3-4 KEZ GÖREVE TABİ OLDUM”

Kuralsız, ahlaksız, ilkesiz, ölçüsüz kazanmaktansa; Cesaretle kaybetmeyi tercih eden politik dile öncelik verdim. Bu dayatmadan sonra ülkenin en müstesna makamlarının şantaja maruz kalmasıyla bana dayatılan kararı ben verdim. GÜZEL Parti ile siyasi birlikteliğimi sonlandırıyorum. UYGUN Parti’nin kırmızı çizgisi olarak bildiğim şeyle bitiriyorum. Bunun hakkında konuşmuyorum, bu benim arkadaşlarım. Haklarını ihlal etmiyorum ama onlara güç diliyorum. İş değişikliğinden sonra aldığım tavırlar ortada. 3-4 kez iş değişikliğine maruz kaldım, bir kısmını basından öğrendim. Kendimi çok değersiz hissettim” dedi.

İstifanın perde arkası belli oldu

Öte yandan Yavuz Ağıralioğlu’nun istifasının perde arkası da netleşmeye başladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı üzerinden partisine tuzak kurulduğunu belirten Yavuz Ağıralioğlu’nun, Meral Akşener’in “Partimizin cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur” yanıtının ardından genel başkan yardımcılığının kendisine verilmesini talep ettiği iddia edildi.

AKŞENER İSTEĞİNİ KABUL ETMEYİNCE KAMERA ÖNÜNE ÇIKTI

Ağıralioğlu’nun Akşener’in “Seçime gidiyoruz artık zamanı değil” açıklamasının ardından kamera karşısına çıktığı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı açıklamaların ardından defterini tamamen kapattığı iddia edildi. Akşener’in bir daha görüşmediği Ağıralioğlu, dün akşam yeniden ekrana gelerek istifasını açıkladı.

AK PARTİ’DEN AVUKAT OLMAK İÇİN GÜÇLÜ İDDİALAR VAR

Ağıralioğlu’nun istifa dilekçesinde “Bana gelen bir teklif ve görüşme olmadı. Seçime 2 ay kala parti değiştirmek bence boş laftır” sözlerini kullanmasına rağmen Ağıralioğlu’nun istifa edeceği yönünde yorumlar yapılmaya devam ediliyor. AK Parti’den milletvekili olmak.

haber-bahsili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu